PAPU

Bol to rok 2012, keď sa dvojnásobná matka a módna návrhárka Anna Kurkela rozhodla dokázať, že svojimi vlastnými rozhodnutiami a príkladom môže človek zmeniť svet. K Anne sa  pripojila Hanna-Riikke Heikkilä, umelkyňa, s ktorou sa začalo krásne priateľstvo i spolupráca. Tak sa zrodila spoločnosť Papu a čoskoro urobila svoje prvé kroky a teraz sa stala medzinárodnou značkou, ktorá zamestnáva už 17 profesionálov. Cieľom značky je potešiť deti i dospelých výrobou hravého, ale štýlového oblečenia. Každá kolekcia Papu rozpráva príbeh prostredníctvom farieb, tvarov a malých detailov. Vysoko kvalitné výrobky kolekcií kombinujú nadčasový dizajn Anny a hravé potlače Hanny-Riikky. Estetika a hodnoty spoločnosti Papu vytvárajú hravé unisex kúsky a nadčasový dizajn. Papu má jedinečný a identifikovateľný odtlačok ruky, ktorá maľuje inšpiratívne príbehy o prírode, mestách a všetkom krásnom okolo nás. Divoké, ale harmonické palety farieb v každej kolekcii zaisťujú, že nájdete zaujímavé spôsoby, ako kombinovať rôzne farby a štýly alebo kombinovať odevy z jednej kolekcie do druhej!

GUGGUU

Značka Gugguu vznikla ako riešenie problému, s ktorým sa v každodennom živote stretávali dve sestry: hľadanie odolného a dobre vyzerajúceho oblečenia pre svoje deti. Obe sestry mali tri deti, ktoré často potrebovali nové oblečenie, pretože ich staré bolo príliš opotrebované alebo z nich deti vyrástli. Obe sestry ťažko hľadali vzory, ktoré sa im páčili, a ak náhodou nejaký našli, kvalita nebola dobrá alebo veľkosť bola nesprávna. Obe hľadali dizajn, ktorý by im pripomínal kvetinárstvo svojich rodičov, ale  keďže nedokázali nájsť pre svoje deti vhodné oblečenie, začali si robiť žarty zo založenia vlastnej značky detskej módy.

Nadšenie z detského oblečenia rástlo takmer rovnako rýchlo ako deti sestier, s rovnakými problémami sa však stretlo množstvo rodičov, ktorí sa snažili nájsť oblečenie pre svoje deti. Vycítili teda príležitosť a staršia sestra, ktorá bola viac podnikateľsky zameraná, začala vážne uvažovať o premene vtipov na skutočnosť a založení spoločnosti.

Obe sestry ešte študovali na vysokej škole, ale namiesto toho, aby si na prednáškach robili poznámky, začala staršia sestra pomaly robiť koncepty pre svoju vlastnú kolekciu oblečenia. Po chvíli sa jej prvá brožúra zaplnila a jej prvá kolekcia bola navrhnutá. Mal severský dizajn a každý detail bol starostlivo naplánovaný tak, aby bola zaistená vysoká kvalita. Výsledná kolekcia bola nadčasová a farebná a čo je najdôležitejšie, dizajn potešil oči oboch sestier.

Spoločnosť bola založená na jar roku 2012 a čoskoro sestry začali pátrať po najlepších dostupných látkach. Ich požiadavky a hodnoty boli presné, takže samotná životnosť nestačila. Oblečenie muselo byť ekologické, pohodlné a eticky vyrobené. Po stovkách vzoriek a testov sa im podarilo nájsť svojich dodávateľov látok z Fínska a Estónska. V tých istých krajinách našli továrne, ktoré podporovali ich hodnoty.

INDIKIDUAL

indikidual je unisex značka detského oblečenia pre deti od 0 do 9 rokov.

Svojrázne ručne kreslené obrázky vytvárajú dizajnérka Syreeta Johnson a jej dcéra Minnie. Každú sezónu sa venujú zábavným témam, ktoré sú deťom blízke a ktoré budú milovať.

Prvou potlačou značky bola potlač banánov, ktorá sa od uvedenia na trh v roku 2012 stala pokračujúcim trendom v tlačenom dizajne.

Indikidual vždy kladie do popredia osobnosť a diela v kolekcii sú navrhnuté tak, aby podporovali hravé sebavyjadrenie, spontánnosť a odvážnosť byť individuálnymi. Nechávajú zažiariť osobnosti detí, sú praktické a pohodlné.

Rovnako ako je značka zábavná a expresívna, dbá na starostlivosť o životné prostredie, všetky odevy sa vyrábajú v malých sériách v továrňach, ktorým dôverujú, pričom všetky bavlnené výrobky sa vyrábajú z udržateľnej organickej bavlny.

MAINIO

Pochádzame z Helsínk, hlavného mesta Fínska, na brehu chladného Baltského mora. Náš vlastný malý dom, ktorý slúži ako štúdio a obchod, sa nachádza v helsinskej štvrti Meatpacking District. V lete nás nájdete zbierať jedlé kvety a byliny zo záhrady okresu a v zime budeme pri brehu a vychutnávame si vánok od mora. Je to miesto, kde píšeme naše príbehy, plánujeme naše dobrodružstvá a kreslíme naše nové kolekcie. Mainio bojuje za lepšiu budúcnosť. Myšlienkou od samého začiatku značky bolo zvoliť etické a ekologické materiály a pracovať iba s partnermi, ktorí zodpovedajú za blaho svojich zamestnancov a našej planéty. Táto vízia sa stala základom spoločnosti Mainio, čo je hodnota, ktorú stále vyzdvihujeme. Svojich partnerov poznáme ako svoju dlaň a vždy budeme stáť za otvorenosťou, transparentnosťou a spolupatričnosťou. Byť Mainio znamená byť odvážnym. Zostať verný svojmu postoju. Zaobchádzanie so svetom a jeho bytosťami so súcitom a láskavosťou. Chceme vám dodať odvahu prelomiť hranice a poraziť stereotypy; inšpirovať vás a pomôcť vám inšpirovať ostatných vo vašom okolí svojou odvahou a láskou.

DEAR SOPHIE

DEAR SOPHIE bola vytvorená pre deti. Všetky deti! Dievčatá aj chlapcov, novorodencov, batoľatá, tých, ktorí sú hlasní aj tichí, s alebo bez vlasov. Pretože bez ohľadov na rozdiely – všetky deti sú malí prieskumníci. Všetko je nám jasné – chápeme to ako nikto iný. VÁŽENÉ SOPHIE sme my, rodičia, ktorí vieme, aké dôležité je pre dieťa cítiť sa každý deň dobre a pohodlne; aby nič nenarušilo ich skúmanie sveta. DEAR SOPHIE sú však tiež talentovaní grafickí dizajnéri a módni návrhári, ktorí veria, že minimalizmus – ako nič iné – umožňuje deťom rozvíjať ich fantáziu. Tento minimalizmus – jednoduché formy, paleta neutrálnych farieb, originálne potlače – je kľúčom našich návrhov. Navyše, pracujeme s bavlnou najvyššej kvality, a naša značka je inšpirovaná krásami prírody. DEAR SOPHIE je stopercentne vyrobená v Poľsku: naše projekty tvoríme, navrhujeme a realizujeme v miestnych šijacích továrňach podľa filozofie „spravodlivého obchodu“.

Coq en Pâte

Coq en Pâte je značka detských doplnkov a módy, ktorá kladie etiku do popredia všetkých tvorivých procesov a je zapojená sociálne a environmentálne. Pretože výroba a konzumácia ničí našu planétu, chceme demonštrovať a zdieľať naše presvedčenie, že je možné vytvárať, vyrábať a predávať aj  s rešpektom na ľudí a ich životné prostredie.

Naše výrobky sa vyrábajú v Indii z organickej bavlny v certifikovaných továrňach a plážové súpravy sa vyrábajú hlavne vo Francúzsku z ekologických materiálov.

Batohy, ruksaky, tričká, kombinézy, vrecká, kufríky, podbradníky, slnečné čiapky, plážové súpravy … sú produkty, ktoré môžu byť pekné aj udržateľné.

Inšpiráciu značka čerpá z ohrozených druhov zvierat a s našim partnerom SOS / IUCN vzdeláva deti v otázkach životného prostredia.

RASPBERRY REPUBLIC

Raspberry Republic je rodinná firma s etickým zmýšľaním, ktorá vyrába kvalitné detské oblečenie. Svoju spoločnosť založili vo Varšave v roku 2016 Piotr a Magdaléna, perfektné duo v podnikaní aj v súkromí. Spolu s ich tromi deťmi Laurou, Gabrielom a Astrid sa snažia si užiť spolu čo najviac zábavy pri vymýšľaní a dodávaní čo najväčšieho množstva produktov, ktoré vyčaria úsmev na tvári detí na celom svete. Zakaždým, keď získajú pozitívnu spätnú väzbu od svojich zákazníkov alebo uvidia úžasný obrázok s ich oblečením zverejnený na Instagrame, urobia si spolu okolo stola malý oslavný tanček. Záleží im na tom, pretože je to ich vášeň!
Veria vo filozofiu obliekať deti ako deti. Aj keď sú už dospelí a obmedzovaní normami, pravidlami a snažia sa vystupovať čo najnormálnejšie, deti majú len niekoľko obmedzení. Preto radi využívajú odvážne potlače, maximalistické farby a maximálnu zábavu! Ich oblečenie je svetlé, svojrázne a vyrobené s extra dávkou živej fantázie! DETSKÉ PRAVIDLO!
Zakladajú si na férovosti a preto je všetko ich oblečenie vyrobené v etických pracovných podmienkach na ich záhrade v Poľsku. Osobne kontrolujú, či sú podmienky u ich partnerov etické a či sú všetci zamestnanci dospelí a legálne zamestnaní so zdravotným poistením a príspevkom na dôchodok. Tam, kde je to možné, používajú organickú bavlnu a udržateľné materiály a všetky ich firemné kroky sa uskutočňujú s udržateľným myslením.

JELLY ALIGATOR

Veľmi žiarlime na to, koľko energie majú deti a dospievajúci! Sú tak kreatívni a stále v pohybe: sú ako ten malý zajačik s batériou, ktorá sa nikdy nevybije! Naše oblečenie je kreatívne, inovatívne a s obrovským nádychom originality. Pretože veríme vo svet plný príležitostí namiesto obmedzení.

Detské oblečenie nie je všetko len o roztomilých zvieratkách alebo replikách fádneho sivého oblečenia, ktoré majú dospelí na sebe. Naše kolekcie sú založené na veciach, ktoré považujeme za zaujímavé, a nie na veciach, ktoré vytvárajú všetci ostatní. Veríme v originalitu a myslíme si, že odlišnosť a jedinečnosť sú najsilnejšie vlastnosti, ktoré dieťa (aj dospelý) môže mať!

SHOPPING BAG 0